Modlitba za Bělorusko

Evropské konference národních komisí Justitia et Pax vydala prohlášení k současné situaci po prezidentských volbách v Bělorusku. Sta tisíce demonstrantů se vydaly do ulic, aby reagovaly na výsledky voleb.

Evropské konference národních komisí Justitia et Pax podporuje jednotu členských států Evropské unie, které projevují solidaritu s běloruským obyvatelstvem, a vyjadřuje podporu úsilí EU pracovat na cílených opatřeních proti jednotlivcům odpovědným za závažné porušování lidských práv.

Výkonný výbor se připojuje k běloruským katolickým biskupům, kteří žádají pravdu na základě mírového dialogu mezi běloruským politickým vedením a širší společností, aby se zabránilo dalšímu násilí. Vyzývá všechny křesťany, aby se spojili v modlitbě Pána za běloruský lid v úterý 18. srpna 2020 v 18:00 CEST, aby mohla převládnout pravda, spravedlnost a mír.

– převzato z cirkev.cz

Příspěvek vytvořen 44

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek